BLOG

Jak optycznie powiększyć okna?
W kontekście całokształtu pomieszczeń niezwykle ważną rolę pełnią również okna. Zapewniają one dostęp światła i wpływają na ogólne samopoczucie wynikające z przebywania w takim pokoju. Nie zawsze jednak dysponujemy przestrzenią umożliwiającą wstawienie dużych okiennic. W jaki sposób można powiększyć ich optyczną powierzchnię? Lekkie zasłonki Elementy wiszące stanowią nieodzowną część, jeśli chodzi o aranżacje okna, gdyż … Continue reading Jak optycznie powiększyć okna?

Czytaj dalej >

Jak rozjaśnić ciasne wnętrza?
Aby rozjaśnić ciasne wnętrze nie potrzeba całej ekipy specjalistów. Równie spektakularne rezultaty można osiągnąć, robiąc to samemu. Na efekt przejrzystości oraz optycznego powiększenia składa się kilka aspektów m. in. dekoracja okien. Oto 3 proste i skuteczne sposoby na rozjaśnienie ciasnego pomieszczenia bez potrzeby przeprowadzania remontu całego domu. Kolorystyka wnętrza Gra cieni i kolorów odgrywa kluczową … Continue reading Jak rozjaśnić ciasne wnętrza?

Czytaj dalej >

Jak zacząć szyć na maszynie – porady
Szycie na maszynie to bardzo przyjemna i kreatywna czynność. Kilkanaście lat temu krawiectwo w Polsce przeszło fazę utraty popularności. Zamykano technika krawieckie, bo coraz mniej osób chciało się kształcić w takim zawodzie. Obecnie szycie na maszynie wraca do łask a na miejsce na kursach kroju i szycia często trzeba czekać kilka tygodni. Dlaczego warto umieć … Continue reading Jak zacząć szyć na maszynie – porady

Czytaj dalej >

Firany – dlaczego ich materiał jest tak ważny?
Firany to element, który nadaje charakteru do wnętrza, pełniąc zarówno role dekoracyjne, jak i funkcjonalne. Z tego względu przy dokonywaniu wyboru liczą się nie tylko długość, kolor czy wzory, lecz także sam materiał z jakiego zostały wykonane. Dlaczego jest to takie istotne? Odpowiednie ułożenie To, jak firany ułożą się przy oknie zależy nie tylko od … Continue reading Firany – dlaczego ich materiał jest tak ważny?

Czytaj dalej >

Co brać pod uwagę przy wyborze rolet?
Rolety mogą pełnić różne funkcje w domu. Przede wszystkim zapewniają one ochronę przed słońcem i zapobiegają nadmiernemu nagrzewaniu się pomieszczenia. Dodatkowo pozwalają one nam zagwarantować, że nikt nie będzie zaglądał przez okna do wnętrza naszego mieszkania. Właściwie dobrane mogą również zabezpieczyć dom przed włamaniem. Nie należy zapomnieć o dekoracyjnym aspekcie rolet — są one w … Continue reading Co brać pod uwagę przy wyborze rolet?

Czytaj dalej >

Modne rodzaje żaluzji
Bardzo często w ciepłe, a nawet upalne dni, szukamy schronienia wszędzie tam, gdzie temperatura będzie dla nas znacznie bardziej łaskawa. Niestety nasz dom nie staje się wówczas tak przyjaznym miejscem, jeśli nie posiada odpowiednich udogodnień. Z uwagi na to warto zredukować wzmożone nagrzewanie mieszkania, instalując na oknach niezwykle pomocne żaluzje. Dzięki nim problem zbyt dużego … Continue reading Modne rodzaje żaluzji

Czytaj dalej >

Rolety, firany, zasłony – co można zamontować w oknie?
To pytanie nurtuje zarówno wieloletnich posiadaczy mieszkań, jak i nowych nabywców lokali. Każdy z pomysłów ma swoich zwolenników i przeciwników. Nie bez znaczenia jest także cel, jaki chcemy osiągnąć. Co dają rolety? Sprawiają one, że okno może być całkowicie wypełnione, nie dopuszczając lub ograniczając do wnętrza mieszkania dostęp światła słonecznego. Rolety mogą być wykonane z … Continue reading Rolety, firany, zasłony – co można zamontować w oknie?

Czytaj dalej >

szycie firan
Jak wybrać firany do domu?
Każdy pragnie, aby wnętrze domu było jak najbardziej przytulne, harmonijne. Chcemy czuć się dobrze w miejscu, w którym spędzamy większość swojego życia. Doskonale wiemy, że piękno tkwi w szczegółach, dlatego często szczególną wagę przywiązujemy do dodatków, które dodają całości klasy, szyku i piękna. Dobieramy obrazy, lampki, kwiaty. Często stajemy też przed wyzwaniem, jakim jest wybór … Continue reading Jak wybrać firany do domu?

Czytaj dalej >

Plisy okienne – jak je zamontować?
Remont mieszkania to duże wyzwanie – zarówno pod względem logistycznym jak i finansowym. Czasem sam dobór i montaż dodatków takich jak plisy okienne może stanowić spore nadszarpnięcie budżetu domowego. Powoli do Polski dociera moda na DIY – czyli zrób to sam. Samodzielny montaż plis okiennych to nie tylko satysfakcja z dobrze wykonanej pracy ale przede … Continue reading Plisy okienne – jak je zamontować?

Czytaj dalej >

karnisze
Jak efektownie ozdobić okna w salonie?
Piękny wystrój okien od dawna był ważny dla każdej pani domu. Współcześnie okna również mają ogromne znaczenie. Przestrzeń wokół nich może być ciekawie zagospodarowana, a okno w salonie może przyciągać wzrok, stanowiąc ważny punkt w wystroju wnętrza.

Czytaj dalej >

rolety materiałowe
Zastosowanie rolet materiałowych
Rolety materiałowe mają o wiele szersze zastosowanie niż mogłoby się wydawać. W zależności od tego, z jakiego materiału są wykonane, mogą spełniać wiele funkcji. Właśnie dlatego cieszą się dużą popularnością i okazują się doskonałą alternatywą dla żaluzji czy zasłon.

Czytaj dalej >

zasłony panelowe
Zasłony panelowe zamiast drzwi – czy to dobry pomysł?
Zasłony panelowe z powodzeniem mogą zastąpić standardowe drzwi. Jest to element, który głównie pełni rolę dekoracji. Jeszcze kilka lat temu nie był on zbyt popularny, jednak obecnie cieszy się dużym zainteresowaniem. Zwykle są one stosowane, jako ozdoba ścian lub okien. Współcześnie zasłony panelowe mogą zdobić również szklane drzwi. Prezentują się one niebanalnie, a zarazem elegancko. … Continue reading Zasłony panelowe zamiast drzwi – czy to dobry pomysł?

Czytaj dalej >

rolety żaluzje poznań
Co lepsze do salonu – rolety czy żaluzje?
Rolety a może żaluzje do okien w salonie? Co jest rozwiązaniem bardziej praktycznym, a co warto wybrać ze względów estetycznych?

Czytaj dalej >

żaluzje drewniane poznań
Sposoby konserwacji rolet drewnianych
Przesłony okienne nie tylko zapewniają wnętrzom optymalne zaciemnienie, ale też przyczyniają się do wzbogacenia ich aranżacji. Na rynku dostępne są rolety wykonane z różnych materiałów, pośród których na szczególną uwagę zasługuje drewno. Wyróżnia się stylowym wyglądem, a jednocześnie jest rozwiązaniem naturalnym i ekologicznym. Drewniane rolety wymagają jednak odpowiedniej pielęgnacji, aby zachowały swą długowieczność i estetykę.

Czytaj dalej >

moskitiery poznań
Zalety wykorzystania moskitiery
Lato jest czasem bardzo przyjemnym. Jednak poza jednym wyjątkiem – pojawiającymi się wszędzie owadami. Przede wszystkim komarami, meszkami i osami. Dostanie się ich do domu jest bardzo nieprzyjemne i denerwujące. Istnieją jednak sposoby, by temu zapobiegać.

Czytaj dalej >

rolety rzymskie poznań
Jak prać rolety rzymskie?
Tak jak moskitiery świetnie ochraniają dom przed owadami, tak rolety rzymskie doskonale osłaniają wnętrze przed nadmiernym promieniowaniem słonecznym. Jednocześnie bardzo ładnie prezentują się one w oknie. Problem jednak pojawia się, kiedy po raz pierwszy ulegną zakurzeniu lub zabrudzeniu – jak je wtedy wyczyścić?

Czytaj dalej >