BLOG

Plisy okienne – jak je zamontować?
Remont mieszkania to duże wyzwanie – zarówno pod względem logistycznym jak i finansowym. Czasem sam dobór i montaż dodatków takich jak plisy okienne może stanowić spore nadszarpnięcie budżetu domowego. Powoli do Polski dociera moda na DIY – czyli zrób to sam. Samodzielny montaż plis okiennych to nie tylko satysfakcja z dobrze wykonanej pracy ale przede … Continue reading Plisy okienne – jak je zamontować?

Czytaj dalej >

karnisze
Jak efektownie ozdobić okna w salonie?
Piękny wystrój okien od dawna był ważny dla każdej pani domu. Współcześnie okna również mają ogromne znaczenie. Przestrzeń wokół nich może być ciekawie zagospodarowana, a okno w salonie może przyciągać wzrok, stanowiąc ważny punkt w wystroju wnętrza.

Czytaj dalej >

rolety materiałowe
Zastosowanie rolet materiałowych
Rolety materiałowe mają o wiele szersze zastosowanie niż mogłoby się wydawać. W zależności od tego, z jakiego materiału są wykonane, mogą spełniać wiele funkcji. Właśnie dlatego cieszą się dużą popularnością i okazują się doskonałą alternatywą dla żaluzji czy zasłon.

Czytaj dalej >

zasłony panelowe
Zasłony panelowe zamiast drzwi – czy to dobry pomysł?
Zasłony panelowe z powodzeniem mogą zastąpić standardowe drzwi. Jest to element, który głównie pełni rolę dekoracji. Jeszcze kilka lat temu nie był on zbyt popularny, jednak obecnie cieszy się dużym zainteresowaniem. Zwykle są one stosowane, jako ozdoba ścian lub okien. Współcześnie zasłony panelowe mogą zdobić również szklane drzwi. Prezentują się one niebanalnie, a zarazem elegancko. … Continue reading Zasłony panelowe zamiast drzwi – czy to dobry pomysł?

Czytaj dalej >

rolety żaluzje poznań
Co lepsze do salonu – rolety czy żaluzje?
Rolety a może żaluzje do okien w salonie? Co jest rozwiązaniem bardziej praktycznym, a co warto wybrać ze względów estetycznych?

Czytaj dalej >

żaluzje drewniane poznań
Sposoby konserwacji rolet drewnianych
Przesłony okienne nie tylko zapewniają wnętrzom optymalne zaciemnienie, ale też przyczyniają się do wzbogacenia ich aranżacji. Na rynku dostępne są rolety wykonane z różnych materiałów, pośród których na szczególną uwagę zasługuje drewno. Wyróżnia się stylowym wyglądem, a jednocześnie jest rozwiązaniem naturalnym i ekologicznym. Drewniane rolety wymagają jednak odpowiedniej pielęgnacji, aby zachowały swą długowieczność i estetykę.

Czytaj dalej >

moskitiery poznań
Zalety wykorzystania moskitiery
Lato jest czasem bardzo przyjemnym. Jednak poza jednym wyjątkiem – pojawiającymi się wszędzie owadami. Przede wszystkim komarami, meszkami i osami. Dostanie się ich do domu jest bardzo nieprzyjemne i denerwujące. Istnieją jednak sposoby, by temu zapobiegać.

Czytaj dalej >

rolety rzymskie poznań
Jak prać rolety rzymskie?
Tak jak moskitiery świetnie ochraniają dom przed owadami, tak rolety rzymskie doskonale osłaniają wnętrze przed nadmiernym promieniowaniem słonecznym. Jednocześnie bardzo ładnie prezentują się one w oknie. Problem jednak pojawia się, kiedy po raz pierwszy ulegną zakurzeniu lub zabrudzeniu – jak je wtedy wyczyścić?

Czytaj dalej >