zasłony panelowe

Zasłony panelowe zamiast drzwi – czy to dobry pomysł?

Zasłony panelowe z powodzeniem mogą zastąpić standardowe drzwi. Jest to element, który głównie pełni rolę dekoracji. Jeszcze kilka lat temu nie był on zbyt popularny, jednak obecnie cieszy się dużym zainteresowaniem. Zwykle są one stosowane, jako ozdoba ścian lub okien. Współcześnie zasłony panelowe mogą zdobić również szklane drzwi. Prezentują się one niebanalnie, a zarazem elegancko. To świetna propozycja dla tych, którzy cenią sobie ekskluzywny wystrój wnętrz.

Podział pomieszczenia na strefy

Za pomocą zasłon panelowych możemy wydzielić w naszym pomieszczeniu strefy. Dzięki temu sypialnię podzielimy na część sypialną oraz do pracy. W pokoju dziecka możemy wydzielić np. część do nauki lub zabawy. Możliwości jest wiele, a wszystko zależy od naszych indywidualnych potrzeb. Należy podkreślić, że tego rodzaju zasłona przepuszcza światło. Jest to szczególnie ważne w przypadku, gdy wydzielona strefa nie ma dostępu do okna. Istotnym jest, aby wybrać odpowiedni rodzaj tkaniny. Materiał nie może być w tym przypadku zbyt gruby.

Oczywiście bez problemu znajdziemy tkaniny grube i solidne. Prezentują się one wyjątkowo luksusowo, jednak nie przepuszczają światła. Musimy liczyć się z tym przed dokonaniem montażu.

Prosty i szybki montaż

Zasłony panelowe zamontujemy błyskawicznie. Możemy zrobić to nawet samodzielnie, o ile posiadamy odpowiednie narzędzia. Jest to więc opcja niedroga, a jednocześnie atrakcyjna pod względem wizualnym. Zasłony sprawdzą się wszędzie tam, gdzie nie możemy zamocować drzwi. Pamiętajmy jednak o tym, że nie tłumią one dźwięków, co jest zdecydowanym minusem. Wpływają one jednak na walory estetyczne danego miejsca.

Przymocowanie zasłon panelowych to kwestia kilku godzin. Są one dość sztywne, co ułatwia zadanie. Należy jednak obchodzić się z nimi delikatnie, szczególnie, jeśli materiał jest cienki. Łatwo o jego przebicie, jeśli nieumiejętnie będziemy obchodzić się z narzędziami.

Zasłony panelowe mogą być alternatywą dla tradycyjnych drzwi, jednak nie sprawdzą się one w każdym przypadku.