Czym ozdobić okna w mieszkaniu?

Wystrój okna dopasowany stylem do wielkości i aranżacji danego wnętrza upiększa je znacznie skuteczniej niż jakakolwiek inna dekoracja. Nowoczesna stylistyka okien w mieszkaniu niczym już nie przypomina dawnych, suto marszczonych firan i ciężkich zasłon. Zmieniają się również same okna. W modzie są aktualnie ogromne przeszklenia, które optycznie powiększają pomieszczenie i wpuszczają do niego więcej światła. Dekorację okna ułatwiają efektowne rolety rzymskie firanowe, które z powodzeniem zastępują dziś zasłony. Wykonane z bardzo lekkich i zwiewnych tkanin, subtelnie filtrują światło, a tym samym tworzą specyficzny klimat w mieszkaniu.

Rozwiązanie dla każdego okna

Roleta rzymska to materiał podnoszony przy użyciu nieskomplikowanego mechanizmu sterowanego łańcuszkiem bądź sznureczkiem. Dodatkowe drapowania i marszczenia, które pojawiają się na takich roletach nadają pomieszczeniom eleganckiego sznytu. Roletami rzymskimi można z powodzeniem ozdobić okno w salonie, kuchni, w sypialni, a nawet w łazience. Ogromną zaletą tego typu osłon okiennych jest to, że można zamontować je na oknach o stosunkowo małej powierzchni ścian, gdzie nie ma wystarczająco miejsca na zawieszenie tradycyjnych firanek lub zasłonek.

Liczy się pomysł

W nowoczesnych i nieco minimalistycznych wnętrzach roleta rzymska firanowa jest bardzo często jedyną dekoracją okna. Nie ulega zatem wątpliwości, że jest to niezwykle ważny element całej aranżacji, któremu warto poświęcić chwilę uwagi na etapie projektowania.
Rolety rzymskie jako dekoracja okien pięknie prezentują się przede wszystkim na dużych powierzchniach. Są zatem nieodłącznym elementem wszystkich aranżacji, w których występują szerokie okna panoramiczne. Jest to także jeden z niewielu sposobów na ozdabianie okien o dość nietypowych kształtach. Delikatna tkanina w naturalny sposób filtruje światło słoneczne, wprowadzając tym do wnętrza efekt niezwykle nastrojowych światłocieni. Rolety rzymskie firanowe to bez wątpienia prosty i zarazem bardzo efektowny sposób na podkreślenie charakteru wnętrza lub całkowitą zmianę jego charakteru.