Czym kierować się przy wyborze moskitier?

Wiosną i latem wiele osób chętnie otwiera okna, aby wpuścić do pomieszczeń nieco świeżego powietrza. Niestety często zdarza się, że do domu wlatują również różnego rodzaju owady. Aby uchronić się przed tego rodzaju niechcianymi gośćmi, warto rozważyć zakup oraz montaż moskitier.

Sposób budowy oraz cena

Moskitiery to mówiąc najprościej osłony okienne, które chronią przed dostawaniem się do wnętrza pomieszczeń owadów. W sprzedaży dostępnych jest wiele różnorodnych produktów, a przy wyborze można brać pod uwagę rozmaite kryteria. Osoby, które szukają prostych i tanich rozwiązań, mogą zdecydować się na zakup siatki przeznaczonej do samodzielnego montażu. Uniwersalne siatki montowane są zwykle do ramy okna za pomocą dwustronnej taśmy montażowej. Niektóre produkty mocowane są przy użyciu rzepów. Alternatywą dla siatek są moskitiery ramkowe, które cieszą się największą popularnością. W tym wypadku siatka osadzona jest w aluminiowej ramie, którą przymocowuje się bezinwazyjne do ramy okna za pomocą specjalnych obrotowych haczyków. Tego rodzaju rozwiązanie jest estetyczne, ekonomiczne oraz trwałe.

Miejsce montażu

Podczas wyboru moskitiery warto wziąć pod uwagę również miejsce montażu. Inne rozwiązanie będą zalecane do zabezpieczenia okien, a inne do zabezpieczania drzwi. W pierwszym przypadku sprawdzają się głównie produkty ramkowe, w drugim warto postawić na specjalne moskitiery tarasowe lub rolowane. Produkty przeznaczone na balkon lub taras mogą być wyposażone w przesuwny lub uchylny system otwierania. W systemach przesuwnych drzwi tarasowe poruszają się po specjalnych szynach jezdnych. Ciekawym rozwiązaniem, które może być stosowane zarówno na okna, jak i drzwi są moskitiery rolowane. Tego rodzaju produkty mogą być montowane w sposób bezinwazyjny lub inwazyjnych. Choć są droższe od moskitier ramkowych, charakteryzują się większą funkcjonalnością. Moskitiery rolowane można zwijać podobnie jak tradycyjne rolety w sezonie zimowym i rozwijać, gdy przychodzą cieplejsze dni, a w powietrzu zaczynają latać owady.

Rekomendowane artykuły