Co lepsze do salonu – rolety czy żaluzje?

rolety żaluzje poznań

Rolety a może żaluzje do okien w salonie? Co jest rozwiązaniem bardziej praktycznym, a co warto wybrać ze względów estetycznych?

Co wybrać?

Jeszcze kilka lat temu żaluzje i rolety kojarzyły się raczej z miejscami użyteczności publicznej. Obecnie nie tylko chronią wnętrza przed promieniowaniem słonecznym, ale jednocześnie pełnią funkcję dekoracyjną. Coraz częściej wypierają klasyczne firany i zasłony z mieszkań. Dobrze wybrane rolety czy żaluzje mogą nadać całemu pomieszczeniu charakteru. Na które z tych rozwiązań postawić?

Efektowne rolety

Dużą popularnością cieszą się przede wszystkim rolety rzymskie. Stosować je można zarówno we wnętrzach nowoczesnych, jak i tych urządzonych bardziej klasycznie. To doskonałe rozwiązanie do salonu. Rolety sprzedawane są w szerokiej gamie wzorów i kolorów do wyboru. Doskonale sprawdzają się nawet w przypadku okien o nietypowych rozmiarach. Dopasować je można w zasadzie do każdej aranżacji. Co ciekawe, rolety rzymskie można dodatkowo ozdobić koralikami czy doszywkami materiału. Poza tym ich faktura może być naprawdę efektowna. Ciekawym rozwiązaniem są również rolety typu dzień i noc czy rolety zdalnie sterowane.

A może żaluzje?

Okazuje się jednak, że żaluzje wcale z mody nie wyszły. Dzisiaj rzadko już można spotkać toporne żaluzje aluminiowe, które są już niemodne. Nowoczesne żaluzje chronią wnętrze przed promieniowaniem słonecznym i tworzą we wnętrzu przytulny klimat. Jednak w przeciwieństwie do rolet nie są tak kolorowe. Są jednak miejsca, w których wciąż klasyczne żaluzje sprawdzają się najlepiej. Szczególnie efektowne są modele wykonane z naturalnego drewna czy bambusa. Ocieplają wnętrze, a przy okazji nadają mu niepowtarzalnego charakteru. Z tego względu stanowią doskonałe rozwiązanie do każdego salonu.

Co wybrać – żaluzje czy rolety?

Rolety są dzisiaj w zasadzie już symbolem komfortu i wygody. Żaluzje z kolei są proste, ale funkcjonalne. Eksperci raczej skłaniają się ku tym pierwszym, ale zdania na ten temat są podzielone.

Zapraszamy do obejrzenia naszej oferty żaluzji i rolet:
Rolety żaluzje Poznań

Rekomendowane artykuły