żaluzje drewniane poznań

Sposoby konserwacji rolet drewnianych

Przesłony okienne nie tylko zapewniają wnętrzom optymalne zaciemnienie, ale też przyczyniają się do wzbogacenia ich aranżacji. Na rynku dostępne są rolety wykonane z różnych materiałów, pośród których na szczególną uwagę zasługuje drewno. Wyróżnia się stylowym wyglądem, a jednocześnie jest rozwiązaniem naturalnym i ekologicznym. Drewniane rolety wymagają jednak odpowiedniej pielęgnacji, aby zachowały swą długowieczność i estetykę.

Czyszczenie rolet drewnianych

Systematyczne czyszczenie rolet drewnianych jest bardzo istotne. Regularne usuwanie zabrudzeń pozwala na utrzymanie ich w dobrym stanie na bieżąco. Takie rozwiązanie zapobiega kumulowaniu się kurzu, a także ułatwia późniejszą pielęgnację. Drewno nie jest przystosowane do długotrwałego moczenia, ponieważ wilgoć może doprowadzić do pojawienia się napęcznień, zniekształceń oraz odbarwień. Do czyszczenia najlepiej wykorzystać suchą szmatkę, po prostu wycierając kurz osadzający się na powierzchni materiału. Można też wykorzystać odpowiedni odkurzacz, który dzięki specjalnej końcówce może zebrać kurz nawet z miejsc trudno dostępnych. W przypadku produktów takich jak rolety drewniane jest w stanie zaoferować klientom dostęp do wielu doskonale wyposażonych sklepów.

Impregnacja rolet drewnianych

Aby zaimpregnować drewniane rolety, trzeba skorzystać z odpowiedniego preparatu. Tego rodzaju środki dedykowane są delikatnym powierzchniom naturalnym, dzięki czemu nie stanową dla nich niebezpieczeństwa. Produkt impregnujący należy nakładać zgodnie z zaleceniami producenta, najlepiej przy użyciu szmatki lub miękkiej gąbki. Jeżeli przed impregnacją konieczne będzie usunięcie zalegających od dawna zabrudzeń, zastosować można dodatkowo płyn do mycia drewna. Lamele należy następnie osuszyć i delikatnie spryskać płynem do nabłyszczania, po czym delikatnie wypolerować. Lepiej natomiast unikać chemicznych środków ściernych, które mogłyby niszczyć powierzchnię drewna. Najbardziej kłopotliwe w konserwacji są rolety bambusowe, zwłaszcza jeżeli nie ma możliwości ich regularnego odkurzania.