zalety rolet plisowanych

Czemu warto wybrać rolety plisowane? Najważniejsze zalety

Rolety plisowane są coraz częściej wybierane. Ich intuicyjna obsługa sprawia, że idealnie nadają się dla osób, które nie lubią skomplikowanych rozwiązań. Świetna ochrona przed słońcem i tworzenie dobrze wykończonego pomieszczenia to chyba marzenie każdego, kto stoi przed pracami wykończeniowymi. Znając najważniejsze Twoje potrzeby i wychodząc naprzeciw nim stworzyliśmy artykuł, w którym poznasz zalety przesłony okiennej jaką są plisy na okna.

zalety rolet plisowanych

5 zalet rolet harmonijkowych

  • Bo najważniejsza jest ochrona – pewnie nawet nie zauważyłeś, że najczęściej wystarczy zasłonić tylko dolną część okna, by skutecznie zredukować nadmierne nasłonecznienia. Oczywiście wszystko zależy od położenia pomieszczenia i pory roku. Po zmroku uporczywe spojrzenia sąsiadów mogą irytować. Nie chcąc całkowicie zasłaniać okna można skorzystać z zakupu żaluzji plisowanych. To właśnie plisy na okna umożliwiają zasłonięcie jedynie pół okna – górną lub dolną jego część.
  • Uniwersalność – choć nie każdy rodzaj przesłon pasuje do każdego pomieszczenia, to plisy okienne przeciwnie. Świetnie komponują się w biurach, miejscach pracy, salonie, sypialni i w pokoju dziecięcym! Jedynie co cię ogranicza to liczba pomieszczeń, bo żaluzje plisowane swoim uniwersalnym wyglądem i bogatą paletą kolorów, będą świetnym dopełnieniem w każdym Twoim pokoju i miejscu pracy!
  • Przestrzenność – wiele osób boryka się z optycznym zmniejszeniem powierzchni przez dodatki. Dodatki, które są nieumiejętnie dobrane – w tym także przysłony okienne mogą skutecznie dodawać “tłoku” i ciężkości pomieszczeniu. Wielu z nas przecież mieszka na małych metrażach, a co za tym idzie zależy nam, by dodatkowo nie zmniejszać pomieszczeń. Sprzyja temu wykorzystanie zasłon o wysokiej gramaturze. Chcąc zrezygnować z tradycyjnych zasłon, by dać pomieszczeniu “odetchnąć” wybierz plisy na okna. Żaluzje plisowane utrzymują pomieszczenie lekkie i nie zmniejszają go optycznie. Dodatkowo, są bardzo proste w manipulacji i nie ograniczają ruchomości okna – jak w przypadku rolet w kasecie.
  • Prosty i nieinwazyjny montaż – rolety plisowane charakteryzuje możliwość montażu inwazyjnego – na wkręty i bezinwazyjnego – na haczyk. Możliwość montażu bezinwazyjnego jest świetną opcją dla osób, które mieszkają w wynajmowanych mieszkaniach. Nie trzeba pytać właściciela o pozwolenie na zamontowanie rolety harmonijkowej, ponieważ jej instalacja nie wymaga wiercenia dziur w ścianach. Oczywiście, jeśli zdecydujesz się na rolety plisowane i chcesz, aby były umieszczone na oknie na stałe, również to jest opcja dla Ciebie. Rolety plisowane można także zamontować inwazyjne – wiercąc dziury w ścianach. Ta opcja jest zdecydowanie rzadziej wybierana.
  • Idealne do okien dachowych – wybierając przesłony okienne często chcemy, by były jednakowe na wszystkie okna – w tym dachowe. Uniwersalność rolet plisowanych sprawia, że możesz zmontować je także na oknach połaciowych. Konstrukcja rolet plisowanych umożliwia swobodną manipulację światłem, bez konieczności wchodzenia na krzesła czy drabinki. Jest to spowodowane możliwością przesuwania żaluzją także od dołu. Bardzo ważnym atutem jest przyleganie żaluzji plisowanej do powierzchni okna dachowego. Unikniemy wtedy odchylania się i brzydkich zwisających elementów materiału rolety.

Podsumowanie

Stając przed wyborem przesłony okiennej warto zwrócić uwagę na rolety plisowane. Szeroka gama kolorów, prosty montaż i uniwersalność, sprawiają, że trzeba zastanowić się nad ich zakupem.

Żaluzje plisowane to jedne z najbardziej uniwersalnych i funkcjonalnych rolet jakie istnieją na rynku. Specjalna budowa umożliwia manipulację od góry i od dołu oraz montaż na oknach połaciowych. Ich elegancki wygląd sprawia, że idealnie pasują do małych biurowych pomieszczeń, nie przytłaczając wnętrza, ale także do dużych salonów, pozostawiając je przytulne i pięknie wykończone.