Zalety wykorzystania moskitiery

moskitiery poznań

Lato jest czasem bardzo przyjemnym. Jednak poza jednym wyjątkiem – pojawiającymi się wszędzie owadami. Przede wszystkim komarami, meszkami i osami. Dostanie się ich do domu jest bardzo nieprzyjemne i denerwujące. Istnieją jednak sposoby, by temu zapobiegać.

Moskitiery – rodzaje

Wiesza się je najczęściej na okna, czasem także w drzwiach balkonowych, ale też zwykłych. Na rynku można obecnie znaleźć różne rodzaje moskitier. Do jednych z najpopularniejszych należą takie, które samodzielnie przykleją się (za pomocą taśm z rzepami) do ram okiennych. Są one tanie i spełniają swoje zadanie, jednak mogą się odklejać. Kolejnym rozwiązaniem jest moskitiera w ramce, dzięki której znika problem z jej odklejaniem. Po sezonie letnim można zaś ją wymontować, przechować i użytkować w następnym roku.

Jednak moskitiera w ramce też nie jest rozwiązaniem do końca praktycznym, bo trzeba ją zdjąć także wtedy, kiedy chce się umyć okno lub coś przez nie podać/wnieść do domu. Dlatego istnieją jeszcze moskitiery rolowane, działające podobnie do rolety. W razie potrzeby można je podnosić na dowolną wysokość i bez przeszkód umyć okno. Wygodnym rozwiązaniem są też moskitiery przesuwne, które sprawdzają się głównie, przy drzwiach tarasowych. Jeśli chodzi o moskitiery Poznań jest miejscem, w którym można znaleźć jedne z najbardziej wytrzymałych.

 Zalety wykorzystywania moskitier

Oczywiście największą zaletą każdej moskitiery, niezależnie od jej rodzaju, jest to, że ochrania ona wnętrze domu przed owadami. Służyć może przez kilka miesięcy (od początku wiosny aż do jesieni). Jest przy tym na tyle uniwersalna, że można używać jej zarówno w oknach sypialni, jak i kuchni czy salonu. Dzięki temu do żadnego pomieszczenia nie dostaną się ani muchy, ani komary. Zapewni to spokojny sen całej rodziny. Moskitiery ochraniają także przed dostaniem się do domu różnego rodzaju pyłków w czasie intensywnego pylenia roślin. Widać więc wyraźnie, że są to produkty bardzo funkcjonalne,  a w większości przypadków bardzo trwałe. Ich zakup wiąże się więc z długotrwałym użytkowaniem, do tego są one łatwe w montażu.

Rekomendowane artykuły