szycie firan

Jak wybrać firany do domu?

Każdy pragnie, aby wnętrze domu było jak najbardziej przytulne, harmonijne. Chcemy czuć się dobrze w miejscu, w którym spędzamy większość swojego życia. Doskonale wiemy, że piękno tkwi w szczegółach, dlatego często szczególną wagę przywiązujemy do dodatków, które dodają całości klasy, szyku i piękna. Dobieramy obrazy, lampki, kwiaty. Często stajemy też przed wyzwaniem, jakim jest wybór odpowiednich firan. Decyzja nie jest łatwa, ponieważ mamy dostęp do ogromnej ilości wzorów. Nowoczesna – by zachwycić przybywających do nas gości, a może romantyczna do sypialni? Gładka i prosta, czy szykowna? Wybór nie jest prosty i zależy jedynie od naszej wyobraźni i gustu.

Sypialnia, salon, kuchnia, pokój dziecięcy?

Przy wyborze firan warto kierować się tym, jaka jest wielkość pomieszczenia. Jeżeli pokój jest niewielki i mało nasłoneczniony, lepiej zdecydować się na firankę jasną i krótką, gdyż optycznie powiększy pokój i rozjaśni wnętrze. Jeśli nie posiadasz zmysłu artystycznego, warto zdecydować się na klasykę. Najbardziej popularna biel sprawdzi się w każdym przypadku. Można także zdecydować się na szycie firan na miarę. Wówczas możemy liczyć na pomoc zawodowej krawcowej, dla której temat ten nie jest obcy i z pewnością doradzi coś odpowiedniego.

Jeśli wybieramy firany do pokoju dziecięcego, to można pozwolić sobie na realizację marzeń i fantazji dziecka. Przecież to ono jest królem swojego pokoju i powinno czuć się tam dobrze. Nie protestujmy, jeśli maluch zapragnie firankę z autami. Nawet jeśli sami takich nie mieliśmy, pozwólmy dziecku zadecydować.

Funkcjonalność też się liczy

>Warto pamiętać, że poza walorami estetycznymi, dobrze jest także wziąć pod uwagę, że firana nie tylko powinna pasować do stylu wnętrza, ale także chronić przed nadmiarem światła i zapewniać prywatność domownikom.

Decyzja należy do Ciebie. Pozostaje też kwestia ceny. Czy zdecydować się na tańsze, czy droższe firany? Odpowiedz sobie na pytanie, jak często lubisz zmieniać wystrój wnętrz. Jeśli wybrane wzory często Ci się nudzą, nie warto przepłacać, natomiast jeśli poszukujesz firanek na lata, wybierz dobre jakościowo.