rolety rzymskie

Co to są rolety rzymskie?

Rolety rzymskie wciąż zyskują na popularności. Ich elegancki i funkcjonalny design sprawia, że rolety rzymskie zyskują fanów na całym świecie.

Ta przesłona okienna, może zostać wykonana z różnych materiałów. Poza fakturą i grubością, może różnić się kolorami, haftami, i sposobem montażu.

Szukasz idealnej przesłony okiennej? Poznaj rolety rzymskie na wymiar i ich zalety.

Rolety rzymskie – jaki materiał wybrać?

Rolety rzymskie na wymiar charakteryzuje możliwość doboru materiału, faktury, grubości i wzorów. Dużo zależy w jakim stylu są utrzymane Twoje wnętrza. Na tej podstawie, z powodzeniem będziesz mógł dobrać odpowiedni kolor i fakturę materiału na szycie rolet rzymskich.

Należy pamiętać o zasadach doboru kolorów. Połączenia mogą być:

  • kontrastowe
  • harmonijne
  • monochromatyczne

Poza kolorami ważne są także faktury, szczególnie w połączeniach  monochromatycznych. Jeśli więc Twoje wnętrze ma być wykończone w tym stylu pamiętaj, aby faktura rolet rzymskich różniła się od dodatków. Przykładowo, jeśli kanapa i  inne przedmioty są w kolorze czarnym, to warto, by rolety rzymskie były wykonane z materiału odmiennego fakturą np. podobnego do zamszu.

Rolety rzymskie firankowe

Rolety rzymskie mogą zostać wykonane także z tkanin firanowych. Jest to niezwykle subtelne i piękne wykończenie okna. Można zatem je wykorzystać zamiast tradycyjnych firan. wybór materiałów, z których zostaną uszyte rolety jest bardzo duży. Istnieje możliwość wyboru różnych wzorów, haftów i grubości materiałów.

Rolety rzymskie firnakowe idealnie prezentują się w kuchni. Ich delikatny materiał sprawia, że niejednokrotnie małe pomieszczenia nie zmieniają optycznie swoich wielkości. Takie wykończenia, choć z zasady mało popularne, świetnie mogą dopełnić nowoczesny, ale także klasyczny styl wnętrza.

Rolety rzymskie zaciemniające

Rolety rzymskie do sypialni są świetnym wyborem. Sen i relaks to bardzo ważne czynności, podczas których prywatność jest bardzo ważna.

Chyba każdy zna uczucie, kiedy po powrocie z pracy, po ciężkim dniu, jedyne o czym marzymy to sen i odpoczynek. Ciężko jest o relaks, kiedy za oknem w letnie popołudnie świeci słońce, a wieczorami przez okna „zaglądają” sąsiedzi.

Dzięki zastosowaniu rolety rzymskiej do sypialni pełen relaks jest możliwy.

Rolety rzymskie zaciemniające są świetną alternatywą dla klasycznych firan czy zasłon. Przede wszystkim nie zbierają kurzu, dzięki czemu stanowią świetne rozwiązanie dla alergików. Ponadto, idealnie dopasowane, nie przepuszczają światła tworząc wspaniały klimat do odpoczynku.

Nagrzewanie się mieszkań latem, to zmora nas wszystkich. Rolety rzymskie zaciemniające po zaciągnięciu, stają się swego rodzaju izolatorem, dzięki któremu pomieszczenie nie nabiera ciepła w takim tempie, jak w przypadku tradycyjnych firan czy zasłon.

Rolety rzymskie do salonu i pokoju

Dziś we wnętrzach króluje minimalizm i elegancja. Stając przed wyborem przesłony okiennej, warto się zastanowić nad roletami rzymskimi.

Salon, podobnie jak sypialnia to miejsce relaksu. Nikt nie lubi być obserwowanym przez wścibskich sąsiadów, którzy po zmroku z łatwością mogą zaglądać do naszych domów. Dlatego, wybór rolety rzymskiej zaciemniającej może okazać się strzałem w dziesiątkę!

rolety rzymskie

W salonach bardzo często są telewizory. Aby zapewnić sobie najlepsze doznania warto jest zasłonić okno, ponieważ promienie słoneczne czy uliczne światła, mogą skutecznie utrudniać seans. Nie ma nic lepszego, niż rolety rzymskie do salonu! Dzięki możliwości wyboru koloru, tkaniny, a nawet jej gramatury, rolety rzymskie będą się świetnie prezentować!

Jeśli chcesz, aby tkanina idealnie wpasowała się w światło okna wybierz rolety rzymskie na wymiar.

Rolety rzymskie do pokojów to równie świetny pomysł. Proste w konserwacji, możliwość zamówienia wybranego wzoru czy gramatury materiału sprawiają, że roleta może zostać dopasowana idealnie do Twojego wnętrza!

Małe pomieszczenia mają to do siebie, że bardzo łatwo można je optycznie zmniejszyć. Stosując klasyczne firany niepotrzebnie dodasz toporności i optycznie zmniejszysz pokój. Instalując rolety rzymskie do pokoju, nie ma takiego ryzyka!

Jeśli zastanawiasz się, która przesłona okienna sprawdzi się najlepiej w minimalistycznym i eleganckim pomieszczeniu, to właśnie roleta rzymska do pokoju.

Zalety rolet rzymskich

Rolety rzymskie mają wiele zalet. Jeśli Twoja przesłona okienna ma:

  • Nie zbierać kurzu
  • Być prosta w konserwacji
  • Charakteryzować się łatwym montażem
  • Pasować do różnych stylów wnętrz
  • Być dopasowana na wymiar

To dobrze trafiłeś! Te wszystkie cechy mają rolety rzymskie!

Podsumowanie

Rolety rzymskie mogą zostać zastosowane niemal w każdym pomieszczeniu. Charakteryzują się elegancją i świetnym dopasowaniem do różnego typu stylizacji.

Rolety rzymskie mogą zostać uszyte z wielu różnych materiałów oraz tkanin. Dodatkowo oferujemy także rolety rzymskie firankowe, które z powodzeniem mogą zastąpić tradycyjne firany.

Jeśli chcesz, aby Twoja przesłona okienna była idealnie dopasowana do otworu okiennego wybierz rolety rzymskie na wymiar. Korzystając z tej usługi, będziesz miał pewność, że wybrana przez Ciebie tkanina stanie się idealnym dopełnieniem wnętrza i jego stylu.