Odpowiedni dobór zasłon do firan

Firany szyte na wymiar, pomogą Ci w stworzeniu subtelnej i szykownej kreacji w połączeniu z zasłonami.

W poczuciu komfortu zdecydowanie pomogą firany wykonane z cienkiego materiału. Natomiast w pokoju dziecięcym pomogą w stworzeniu baśniowego klimatu. Odegrają swoją rolę zarówno w tajnej bazie małego wojownika, jak i salonie piękności małej modelki.

Zasłony szyte na miarę

Nie jest tajemnicą, że okienne dekoracje są niczym wisienka na torcie dla wystroju naszego pomieszczenia.

Odpowiednie dopasowanie do reszty pokoju będzie tu zatem kluczowe. Ich rola to nie tylko dekoracja, ale istotny element do oświetlenia wnętrza.

W przypadku zasłon znaczenie ma nie tylko barwa, ale też wzór, długość, faktura i gatunek materiału, z którego zostały uszyte.

Kluczowe zatem będzie tutaj nie tylko zabarwienie, ale i rozmiar, faktura, wzór i rodzaj jej tkaniny.

Prócz gotowców dostępnych w sklepach, możemy też zamówić zasłony cięte według naszych indywidualnych potrzeb.

Jakie korzyści zatem płyną z ich wyboru?

Zasłony kupowane na wymiar to idealne rozwiązanie w wielu przypadkach. Możemy je spotkać niemal w każdym oknie w zasięgu naszego wzroku.

Ta stylowa ozdoba okienna pełni funkcję dekoracyjną, pozwala dozować ilość wpadającego do pomieszczenia światła, a także pomaga zachować prywatność domowników.

Gramatura materiału ma zatem kluczowe znaczenie podczas wyboru. Grubość powinna redukować wpadające światło, tym samym nie ważąc zbyt wiele.

Dobre tkaniny słyną z tego, że nie gniotą się, nie blakną oraz nie prują.

Warto zaznaczyć, że zasłony na w sezon letni i wiosenny różnią się od tych na chłodniejsze pory.

Na cieplejsze dni świetnie nadadzą się lekkie zasłony, natomiast zimą grubszy materiał pomoże nam zatrzymać ciepło.

Lekkie zasłony słyną ze swojej prostoty użytkowania, jednak nie zapewnią nam ciszy i spokoju, gdy na zewnątrz panuje hałas. Gruby splot jest zatem charakterystyczny dla bardziej klasycznych wnętrz.

Przyda się do tego jednak mocniejszy karnisz.

Zasłony na wymiar – dlaczego warto?

Na rynku dostępnych jest wiele uniwersalnych rozwiązań. Dedykowane tekstylia szyte na wymiar są jednak wciąż bardzo powszechne.

Gotowce cechuje ich łatwa i szybka dostępność. Jednak zalet zasłon szytych indywidualnie, jest znacznie więcej.

Dzięki temu możliwe staje się np. zawieszenie zasłon od samego sufitu do podłogi, a więc optyczne powiększenie okna i nadanie wnętrzu wyjątkowego charakteru.

Stwarza to możliwość szycia zasłon na całej długości ściany przy oknie, co sprawi, że będzie ona optycznie większa. Pomieszczenie natomiast nabierze wyjątkowego wdzięku.

Kolejnym argumentem jest fakt, że do okien o niestandardowych gabarytach ciężko jest dopasować gotowe zasłony.

Zasłony na wymiar możemy dopasować do niemal każdego okna. Daje nam to możliwość stworzenia wyjątkowej kreacji dopasowanej do indywidualnych potrzeb.