karnisze

Jak efektownie ozdobić okna w salonie?

Piękny wystrój okien od dawna był ważny dla każdej pani domu. Współcześnie okna również mają ogromne znaczenie. Przestrzeń wokół nich może być ciekawie zagospodarowana, a okno w salonie może przyciągać wzrok, stanowiąc ważny punkt w wystroju wnętrza.

Zainwestuj w karnisze

Aby jakiekolwiek okno udekorować za pomocą firan lub zasłon, wcześniej trzeba kupić karnisze. Wybór karniszy jest naprawdę ogromny i można decydować się na różne modele, które powinny współgrać z resztą wystroju wnętrza. W mieszkaniach urządzonych w stylu rustykalnym, świetnie sprawdzą się metalowe białe lub czarne karnisze, które mają ozdobne kute zakończenia. W takich wnętrzach powinny również dobrze wyglądać karnisze wykonane z drewna. Ważne, by postawić na te z prawdziwego bambusa lub innego materiału naturalnego, a nie na karnisze plastikowe, które tylko je imitują. W eleganckich salonach można postawić na tak zwane karnisze apartamentowe. Wybierając karnisz trzeba odpowiedzieć sobie na pytanie, czy zakupić karnisz pojedynczy czy podwójny. Karnisz podwójny umożliwia zawieszenie w oknie firany oraz zasłon. Na karniszu pojedynczym będą natomiast wisiały same zasłony.

Piękne zasłony i firany

Kiedy dokona się już wyboru karniszy, które same w sobie mogą stanowić element dekoracyjny we wnętrzu, można skupić się na wyborze odpowiednich zasłon oraz firan. Tradycjonaliści decydują się na zawieszenie w oknie zarówno firanek jak i zasłon. Jest jednak sporo osób zainteresowanych bardziej nowoczesnymi rozwiązaniami, które na przykład rezygnują z zawieszania firanek, decydując się na przykład na zasłony panelowe. Takie zasłony panelowe można zamówić na miarę do własnych okien, albo kupić gotowe w jakimś z popularnych sklepów. Warto pamiętać o tym, że efektownie ozdobione okno w salonie to okno, które będzie można swobodnie zasłaniać wtedy, gdy pojawi się taka potrzeba. Poza tym wystrój okna to również wszystko to, co znajduje się na parapecie. Każde okno wygląda dużo lepiej wtedy, gdy umieści się na nim donice z zielonymi roślinami.