Okna w futurystycznym stylu

Okna w futurystycznym stylu – jak ozdobić je za pomocą firan?

Ozdoba okien ma niebagatelne znaczenie dla wystroju Twojego wnętrza. Tym bardziej w salonie, gdzie zazwyczaj spędzasz Swój wolny czas i przyjmujesz gości.

W poczuciu komfortu i błogości pomoże Ci bogactwo ozdób. Wygodę z pewnością zapewni Ci liczna ilość poduszek, jednak to ozdoby okien najbardziej wpłyną na wystrój wnętrza.

Firany i zasłony wciąż są najczęstszą formą ozdoby okien, jednak z coraz bardziej rosnącym entuzjazmem spotykają się także rolety w rozmaitych gatunkach, a najbardziej rolety rzymskie.

Jak więc udekorować Twoje okna w stylu nowoczesnym? Poniżej przedstawiamy kilka propozycji modernistycznych dodatków okiennych dla Twojego salonu.

Zmiana dekoracji samego okna może znacząco wpłynąć na wystrój Twojego pomieszczenia. Aby nadać szyku Twojemu wnętrzu, możesz wykorzystać do tego zasłony, rolety, jak i panele.

Innowacyjne zdobienia okien dalece odbiegają od klasycznych, bogato karbowanych firan i masywnych zasłon.

Podobną reformę przeszły także okna. Te dzisiejsze są bardziej przeszklone. Pozwala to na większe doświetlenie pomieszczenia i optycznie powiększenie jego aparycji. W efekcie Twój salon zyskuje efektowny pejzaż na otaczający Cię świat.

Dekorację okna o dużej powierzchni ułatwiają efektowne rolety rzymskie, które zastępują zasłony.

Znacznym uproszczeniem dla dekoracji większych okien są rolety rzymskie. Pomimo znakomitego wyglądu, świetnie zastępują zasłony.

Wykonane z lekkich zwiewnych tkanin rolety subtelnie filtrują światło, tworząc specyficzny klimat salonu.

Za redukcję światła i wyjątkową atmosferę, jaką budują w Twoim pomieszczeniu, odpowiada delikatna tkanina, z jakiej są one wykonane.

Jeśli chcesz postawić na minimalizm, śmiało możesz ograniczyć się jedynie do ich obecności.

Świetne dekoracje okien tworzą rolety rzymskie.

Rolety rzymskie to kolejna propozycja na stylowy aranż.

Rolety rzymskie – podciągane należą do gatunku rolet wolno wiszących. Roleta jednak nie zwija się do kasety standardowo. Jej materiał przedzielają wzdłuż, równoległe w odstępach 10-20cm. Przy podnoszeniu rolety, listewki składają się w harmonijkę, jedna po drugiej.

Zdarzają się style, w których dekoracje są jedynie delikatnie zaakcentowane, lub kompletnie nieobecne.

Jednak przed taką decyzją musimy najpierw upewnić się, czy otoczenie na to pozwala i nie wystawiamy się na pokaz naszym sąsiadom. Tak więc prawdą jest, że tekstylia w salonowych oknach pomogą zachować nam intymność.

Dla pełnego efektu będziemy potrzebowali również i zasłon, szczególnie po zmierzchu, gdy chcemy zrelaksować się przy zapalonym świetle.

Co jeszcze zyskujemy przy takim rozwiązaniu?

Korzyści wizualne. Przepadasz za wyglądem nieestetycznych grzejników i przewodów hydraulicznych? W starszych budynkach to niestety standard. W zamaskowaniu tych surowych instalacji pomogą Ci właśnie firany i zasłony.

Pamiętaj jednak, aby wymierzyć firany tak, by sięgały do samej podłogi, szczególnie w oknach balkonowych.

Kolejną ich zaletą będzie bariera izolacyjna.

Zimą, szczególnie przy nieszczelnych oknach, do wnętrz wchodzi sporo zimnego powietrza – grubsza tkanina na karniszu świetnie sobie w tym poradzi. W ten sam sposób ochronisz się też przed silnym słońcem.

Firany i zasłony z bardziej obfitych tkanin, doskonale zatrzymają wdzierające się zimno do Twojego pokoju. To samo tyczyć się będzie wpadających promieni słonecznych.

Firany i zasłony do salonu – co jest najbardziej popularne?

Moda modą, ale dobór firan i zasłon do salonu należy zacząć od określenia stylu, w jakim utrzymane jest wnętrze.

Nie zawsze to co modne, wpasuje się odpowiednio w styl Twojego wnętrza. To samo tyczy się zarówno firan, jak i zasłon.

Koronkowe wzory na firanach może i nie są już „na czasie”, jednak w stylu klasycznym oraz rustykalnym, jak najbardziej znajdą one swoje miejsce. Każdy styl wyznacza swojej standardy również i w przypadku dodatków. Na próżno więc szukać jednej uniwersalnej reguły pasującej do wszystkiego.

W ten oto sposób znajdziemy np. monochromatyczne i gładkie zasłony w stylu minimalistycznym, który słynie z pustych okien.

Nie stosuje się tu więc żadnych akcentów w formie podwieszeń, natomiast tkaninom pozwala się swobodnie opadać ku posadzce.

Aby nadać nieco odmienności, możemy użyć kilku firan w odmiennych barwach. Ciekawym pomysłem będzie etapowe przejście od barw jaśniejszych, do tych ciemniejszych.

Podczas urządzania okien, kieruj się swoimi upodobaniami.

Jeśli gustujesz w szykownych aranżacjach, zdecyduj się na bogate zdobienia. Klasyczne firany również prezentują się świetnie.

Połączenie firan i zasłon wcale nie musi okazać się banałem.

Podsuwamy pomysły na firany – nowoczesne aranżacje do salonu i nie tylko. Poniżej dowiesz się, jak zaaranżować pokój w stylu nowoczesnym.

Można wybrać firany z naturalnego lub syntetycznego materiału o różnej grubości splotu. Splot, jak i sam materiał wykonania mogą być różne.

Pamiętaj, że niektóre materiały firan mogą się kurczyć po praniu. Uważaj! Część materiałów, z jakich wykonane są firany, kurczą się podczas prania.

W sklepach są dostępne gotowe firany, jak i te, których uszycie trzeba zamówić.

Wystrój okien to istotny element dla komfortowego wykończenia. Nawet w innowacyjnych wystrojach, możemy ozdobić nasze okna kilkoma drobiazgami.

Przy odpowiednim dopasowaniu wzorów i kolorów tkanin do dekoracji okien, nawet wiedeńskie drapowania nadadzą ciekawego efektu.

Materiał rolety wiedeńskiej delikatnie marszczy się podczas podciągania. Można więc zastosować ją w każdym stylu.

Sprawdzi się ona świetnie w oknach regularnej wielkości.